Kaeve-ja mullatööd

Kaeve-ja mullatööd on lahutamatu osa haljastusest. Kui tahad midagi istutada või on vaja hoovi midagi paigaldada, siis tuleb vastavalt vajadusele ka kaevetööd teha. Lisaks võib vaja minna ka uut mulda.

Kui sul on vaja abi kaevetöödega, siis saame sind sellega seoses igati aidata. Meil on selleks olemas vastav tehnikapark ning lisaks saame vajadusel tuua ka uut mulda.


Kaevetööde teostamine

Esimese asjana eemaldatakse mullatöödel pinnas millest tuleb lahti saada. Läbi selle hoiame ära erinevate pinnaste segunemiste ning see tõstab uue pinnase kvaliteeti kui ka toitainerikkust. Eriti oluline on see siis, kui soovitakse rajada peenart ning seda just mõnele maitsetaimele. Samuti tuleks erinevate pinnaste seganemust jälgida kohtades kus plaanitakse istutada marjapõõsad või viljapuud. 

Mullatööde olulisus mängib rolli ka siis kui soovitakse rajada lastele näiteks mänguväljak või hoopiski liivakast. Seda sellepärsat, et liiv ei seguneks näiteks mulla või mõne muu materjaliga. Tänapäeval on selle ära hoidmiseks olemas väga head ja kvaliteetsed vahendid. Välja on töötatud spetsiaalsed täitevormid mis ei lase eri pinnastel seguneda. 

Lisaks segunemisele hoiab see ära ka liiva laiali valgumist. Enne töö protsessi algust tasuks plaan väga hoolikalt läbi mõelda. Mõelda tuleks just tuleviku haljastus plaanidele ehk kuidas praegused tööd tuleviku visiooniga kokku sobiks. 


Kaeve- ja mullatööd

Mullatöödeks võib tegelikult pidada väga paljusi erinevaid tegevusi alustades vundamendi ettevalmistus töödest, lihtsalt aukude kaevamisest kuni erinevate platside ehituseni välja. Mullatööde peamised tellimused tulevad pigem siis, kui soovitakse oma krundile/majale rajada ilus ja elegantne hoov. Samas on kaevetööd ka väga hea viis haljastustööde ettevalmistuseks. 

Mullatöödeks saab pidada lihtsalt muru rajamist, ehk sellega seonduvaid protseduure mis on vajalikud enne külvi. Pinnasetööd on vajalikud veel hoonete aluste kaevamisel, kui ka erinevate täite protseduurideks. Kvaliteetsed kaevetööd on väga oluline osa üldisest ehitusprotsessist, kuna tihti hakatakse pinnasele midagi rajama ning sellepärast peavad eeltööd olema tehtud väga kvaliteetselt.

Miks Haljastusplus?

Mulla- ja kaevetööd käivad tavaliselt keskmisele inimesele üle jõu. Tihti hakatakse tegema tööd käsitsi, mis on kõige ebaefektiivsem viis. Puuduvad vajalikud masinad ja väljaõpe, mis soodustaks töö protsessi märgatavalt. Õiged masinad aitavad soovitud tulemusteni jõuda umbes 10x kiiremini ning lisaks säästad enda tervist ja selga mis kipub labidaga töödates kangeks minema. 

Meil on kogemus ning teame täpselt kuidas soovitud tööd teostada efektiivselt ja kiiresti nii, et saavutame parima kvaliteedi ning tagame iga kliendi rahulolu. Oleme vastutulelikud ning teostame töid vastavalt kliendi soovile!

Kui soovid alustada oma kodu või krundi arendamisega, kuid oled  ebakindel, helista meile. Me anname sulle põhjaliku ülevaate mis oleks mõistlik ning kuidas asjaga alustada. Meie eesmärk on anda inimestele väärtust mida nad saavad ka ise kasutada ning läbi selle langetada kõige paremad otsused.
Helista meile juba täna!